Nasz sprzęt

W trosce o najwyższe standardy leczenia w naszej klinice stosujemy między innymi:

 

Zebris

Elektroniczny łuk twarzowy. Pozwala pobrać wszystkie indywidualne wartości stawów pacjenta oraz informacje o pozycji szczęki w czaszce. Jest to wyjątkowo ważne urządzenie przy projektowaniu prac estetycznych i funkcji.

Occlusense

Urządzenie do cyfrowej kontroli siły kontaktów międzyzębowych. Daje możliwość wizualnej oceny okluzji statycznej i dynamicznej.

Mikroskop

Dzięki powiększeniu pola operacyjnego zabieg można przeprowadzić jeszcze dokładniej, gdyż zostają uwidocznione szczegóły, których nie widać okiem nieuzbrojonym. Zastosowanie mikroskopu umożliwia np. odnalezienie niedrożnego wejścia do kanału, wyciągniecie złamanego narzędzia lub kontrolę szczelności wypełnienia kanału.

VDw Gold

Jedno z najnowocześniejszych urządzeń do mechanicznego opracowania kanałów. Pozwala na używanie szerokiej gamy narzędzi rotacyjnych.

Lampa Beyond Polus

do wybielania gabinetowego zębów. Pozwala uzyskać jaśniejszy odcień zębów podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym przy maksymalnej dozie bezpieczeństwa. LAMPA BEYOND POLUS - to połączenie innowacyjności, bezpieczeństwa oraz maksymalnych efektów w profesjonalnym wybielaniu zębów bez szkodliwego działania promieniowania UV.

B & L

Urządzenia do termoplastycznego wypełniania kanałów korzeniowych.

Cs3600 - Skaner wewnątrzustny

pozwala całkowicie wyeliminować nielubiane przez pacjentów wyciski analogowe. Stosowany w ortodoncji i protetyce do planowania leczenia i cyfrowego projektowania a następnie frezowania prac protetycznych.

SEDATION SYSTEM AII 5000

Zestaw do sedacji wziewnej podtlenkiem azotu tzw. "gazem rozweselającym". Urządzenie to zapewnia bezstresowe leczenie zarówno dorosłych pacjentów jak i dzieci odczuwających silny lęk przed stomatologiem.

QUICKSLEEPER

Jedyny na świecie system umożliwiający natychmiastowe i skuteczne znieczulenie bez efektów ubocznych znanych z tradycyjnych metod. Ponadto umożliwia iniekcję transkortykalną, która całkowicie zrewolucjonizowała jakość i skuteczność znieczuleń.

Tomografia komputerowa

Tomografia wolumetryczna wiązki stożkowej( CBCT) jest obecnie szeroko wykorzystywanym w stomatologii elementem diagnostyki obrazowej. Jest doskonałym uzupełnieniem zdjęć RTG wewnątrzustnych oraz pantomograficznych.
Tomografia 3D może poprawić standard opieki w endodoncji, implantologii, chirurgii jamy ustnej oraz w czasie codziennych zabiegów stomatologicznych.

Air Flow Prophylaxis Master

Jest to połączenie skalera z piaskarką. Skaler z technologią NoPain zmniejsza dyskomfort podczas zabiegu a piaskarka Air Flow służy do oczyszczania zębów z płytki i osadu. Co ważne, może ona czyścić nawet język. Dzięki Air Flow Prophylaxis Master zabieg higienizacji jest zdecydowanie bardziej przyjemny i jeszcze bardziej delikatny. Urządzenie pozwala na pracę z podgrzewaną wodą a używany piasek jest na bazie erytrolu , dzięki czemu jest słodszy i nie podrażnia błon śluzowych.

DIAGNOcam

Jest idealnym dopełnieniem tradycyjnych sposobów wykrywania próchnicy bezpośrednio przy unicie stomatologicznym. W DIAGNOcam promienie rentgenowskie zastępuje światło lasera, co w rezultacie gwarantuje niespotykaną jakość obrazy i pomaga nam w diagnostyce próchnicy.

 

Zapraszamy do kontaktu z nami

Artdent

Klinika Stomatologii, Implantologii i Ortodoncji

ul. Piekarska 11-13,
62-800 Kalisz

tel. 62 501 80 70

Ortho Clinic & Kids Artdent

ul. Skalmierzycka 8,
62-800 Kalisz

tel. 730 630 266

www.artdentkalisz.pl