Endodoncja

Leczenie kanałowe (endodontyczne) jest dynamicznie rozwijającą się gałęzią stomatologii zachowawczej.

W naszej klinice leczenie kanałowe wykonujemy zazwyczaj na jednej wizycie, podczas gdy w przypadku tradycyjnych metod rozkłada się to na kilka etapów, sięgając nawet do 4-6 tygodni. 

Pozwala to zarówno zaoszczędzić Państwa czas jak i uniknąć dodatkowego stresu. Będąc członkami Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, korzystamy z najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie, nieustannie podnosząc kwalifikacje na licznych kursach. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii leczenie kanałowe nie stanowi dla nas większego problemu. Wskazaniami do leczenia kanałowego są wszystkie stany chorobowe, które prowadzą do nieodwracalnych zapaleń miazgi.

Najczęstszymi przyczynami zmian w miazdze zęba są:

  • infekcje bakteryjne od strony ubytku próchnicowego,
  • infekcje od strony ubytków niepróchnicowych (patologiczne starcie zębów),
  • zranienie miazgi spowodowane urazem zęba,
  • zakażenie przez patologiczną kieszonkę przyzębną.

Kluczem do sukcesu w leczeniu kanałowym jest dokładne oczyszczenie systemu kanałów korzeniowych z zakażonej lub martwej miazgi, poszerzenie, odkażenie, a następnie szczelne wypełnienie kanałów na całej ich długości. Możemy tego dokonać dzięki użyciu nowoczesnych narzędzi endodontycznych oraz systemów do wypełniania kanałów korzeniowych. Aby całe leczenie przebiegało w sposób całkowicie bezbolesny stosujemy innowacyjne technologie znieczuleń komputerowych.

W klinice ARTDENT celem perfekcyjnego przeprowadzenia leczenia kanałowego, korzystamy z najnowocześniejszych urządzeń tj. m.in. mikroskop zabiegowy, urządzenia do mechanicznego opracowania kanałów, system wypełniania kanałów korzeniowych oraz tomografia komputerowa (CBCT)

Zapraszamy do kontaktu z nami

Artdent

Klinika Stomatologii, Implantologii i Ortodoncji

ul. Piekarska 11-13,
62-800 Kalisz

tel. 62 501 80 70

Ortho Clinic & Kids Artdent

ul. Skalmierzycka 8,
62-800 Kalisz

tel. 730 630 266

www.artdentkalisz.pl