Profilaktyka i wybielanie

W trosce o zdrowe zęby naszych pacjentów kładziemy duży nacisk na zabiegi profilaktyki.

Samym leczeniem nie można zahamować rozwoju chorób jamy ustnej. Stąd niezbędne jest wielopłaszczyznowe działanie od edukacji i utrwalania dobrych nawyków higienicznych począwszy, poprzez regularne wizyty kontrolne, na profesjonalnym oczyszczaniu zębów skończywszy.

Do profesjonalnych zabiegów profilaktycznych oferowanych w naszej klinice należą:

  • SKALING - usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami.
  • PIASKOWANIE - usuwanie osadów z zębów w wyniku działania na zęby silnego prądu sprężonego powietrza z wodą i dwutlenkiem sodu. Dzięki temu zabiegowi uzyskujemy efekt bardzo gładkich zębów. Zabieg ten szczególnie polecamy osobom palącym papierosy oraz spożywającym duże ilości kawy i herbaty. 
  • FLUORYZACJA KONTAKTOWA I PŁYNNE SZKLIWO o różnorodnych smakach aplikowane na specjalnych łyżkach do fluoryzacji.
  • PROFILAKTYKA U DZIECI - zobacz pedodoncja .

Obok profilaktyki profesjonalnej niezwykle ważne są również czynności wykonywane przez Pacjentów w domu.  W klinice pokażemy Państwu jak należy prawidłowo czyścić zęby, polecimy odpowiednie pasty do zębów, płyny do płukania ust oraz ustalimy plan wykonania zabiegów profilaktycznych tak, aby walka z płytką nazębną była równie skuteczna w domu jak w gabinecie.

Białe zęby to podstawa zdrowego uśmiechu!

Ładny i zdrowy uśmiech to dobre samopoczucie, pewność siebie. Okazuje się, że osiągnięcie zniewalającego efektu nie jest wcale takie trudne. W naszej klinice stosujemy zarówno metody gabinetowe jak i tzw. wybielanie nakładkowe. Podczas wizyty kontrolnej pomożemy Państwu wybrać odpowiednią metodę wybielania. 

Zapraszamy do kontaktu z nami

Artdent

Klinika Stomatologii, Implantologii i Ortodoncji

ul. Piekarska 11-13,
62-800 Kalisz

tel. 62 501 80 70

Ortho Clinic & Kids Artdent

ul. Skalmierzycka 8,
62-800 Kalisz

tel. 730 630 266

www.artdentkalisz.pl